Pikkusuon moottorirata avautuu harjoittelulle ke 21.4.2021

19.04.2021 07:31

PIKKUSUON MOOTTORIRATA AVAUTUU HARJOITTELULLE KE 21.4.2021
 

OHJEET RADAN KÄYTTÄJILLE:

* Jokainen radankäyttäjä velvoitetaan lukemaan tämä ohjeistus ja samalla sitoutua noudattamaan sitä.

* Noudatetaan voimassa olevia THL:n ja AVI:n ohjeistuksia Covid-19 taudin ehkäisemiseksi.

* Radalla ajettaessa on käytettävä kypärää ja turvavöiden tulee olla kiinni.

* Autojen alla on oltava varikolla nestettä läpäisemättömät alustasuojat. Jokainen huolehtii oman ajoneuvonsa liikennevakuutuksesta.

* Radan käyttö on Anjalankosken UA:n jäsenille maksuton. Muut maksavat ratamaksun (20€) ENNAKKOON Anjalankosken Urheiluautoilijat ry:n tilille FI 65 5200 0620 0520 57. Kirjoita maksun viitteeksi viestikenttään ratamaksu. Varauduthan todistamaan maksetun maksun rata-alueella.

* Alle 15-vuotiaat seuran jäsenet, joilla ei ole kilpailijalisenssiä. Heillä on voimassa AKK:n harrastajavakuutus harjoituksissa ja jäsentenvälisissä kilpailuissa. Alle 15-vuotitailta radankäyttäjiltä edellytetään ehdottomasti seuran jäsenyyttä.

* Rata aukeaa harjoittelulle ke 21.4. Valvotut harjoitteluvuorot ovat keskiviikkoisin klo 17-19. Muina aikoina radalle pääsee sopimuksen mukaan. Lisätietoja antaa ratavalvoja. Ratavalvojana toimii Harri Sihvola 040 0768784.

* Huomioithan, että ohjeisiin voi tulla hyvinkin lyhyellä varoitusajalla muutoksia.

Tervetuloa ”reenaamaan” Pikkusuolle!